
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SLF-H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 6.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 10A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.6mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.270" (6.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of SLF12565T-2R0N6R2-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 550MA 670 MOHM
FIXED IND 1.5UH 225MA 1.45 OHM
FIXED IND 22UH 509MA 750 MOHM
FIXED IND 2UH 6.2A 9.6 MOHM SMD
FIXED INDUCTOR 1MH TH
2.0MM PITCH CONNECTOR WITH 7 SUR
CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM