
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 550 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 752mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 670mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of P1812-123K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 225MA 1.45 OHM
FIXED IND 22UH 509MA 750 MOHM
FIXED IND 2.2NH 300MA 100 MOHM
FIXED IND 12UH 550MA 670 MOHM
TVS DIODE DO214AA
SERVO DRIVER 10A 240V LOAD
CONN PLUG FMALE 47POS GOLD CRIMP