
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HK |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of HK16082N2S-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 640MA 145 MOHM
FIXED IND 11NH 450MA 240 MOHM
FIXED IND 120NH 500MA 480 MOHM
FIXED IND 2.2NH 300MA 100 MOHM
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVDS
HEATSHRINK 3/4" X 0.25' BLACK
CONN BARRIER STRP 22CIRC 0.375"