
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B82472G6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 230mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of B82472G6824M000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 25MA 630 MOHM
FIXED INDUCTOR 4UH 8A 12 MOHM TH
FIXED IND 15UH 1.1A 95 MOHM SMD
FIXED IND 820UH 240MA 3.3 OHM
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 24V 50W
DC DC CONVERTER 5.5V 10W