
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRR7032 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 95mOhm Max |
| Q @ Freq: | 22 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 32MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 | ||
| 3000 | ||
| 7500 |
Current price of SRR7032-150M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 3A 110 MOHM TH
FIXED IND 270UH 600MA 700MOHM SM
FIXED IND 2.2MH 240MA 4.5 OHM TH
FIXED IND 15UH 1.1A 95 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
CAP ALUM 10UF 250V AXIAL
FAN 92X92X25MM 12VDC