
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-FI |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 110mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.984" Dia x 0.472" W (25.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of 7447071 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270UH 600MA 700MOHM SM
FIXED IND 2.2MH 240MA 4.5 OHM TH
FIXED IND 10UH 946MA 216 MOHM
FIXED IND 470UH 3A 110 MOHM TH
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
1:1 LTCC TRANSFORMER, 950 - 1450
FEED PAWL