
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQP02 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Thick Film |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 11 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 250 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | 13 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.32mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of LQP02HQ11NH02E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 1.09A 70 MOHM TH
FIXED IND 150UH 140MA 6.5OHM SMD
FIXED IND 33UH 1.4A 70 MOHM TH
FIXED IND 18UH 190MA 2.8 OHM SMD
FIXED IND 11NH 250MA 800 MOHM
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVPECL
BATTERY PACK NICAD 3.6V C