
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 198 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1537-47K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 1.25A 165 MOHM
FIXED IND 330NH 12.7A 6.1 MOHM
FIXED IND 470UH 550MA 1.1 OHM
FIXED IND 39UH 1.75A 100MOHM SMD
FIXED IND 27UH 198MA 2.6 OHM TH
RF SHIELD 1.5" X 1.5" T/H
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM