
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B82476B1 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 550 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 500mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 | ||
| 1500 | ||
| 3750 | ||
| 5250 |
Current price of B82476B1474M100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 9A 10 MOHM SMD
FIXED IND 22UH 220MA 1.25 OHM
FIXED IND 100NH 400MA 630 MOHM
FIXED IND 470UH 550MA 1.1 OHM
FIXED IND 12NH 750MA 71 MOHM SMD
CONN SOCKET 23POS 0.079 GOLD PCB
CONN BNC PLUG 50 OHM SOLDER