
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-KI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 630mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 150MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 150 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 744761210A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.2NH 360MA 220 MOHM
FIXED IND 910NH 270MA 2.05 OHM
FIXED IND 82NH 675MA 212 MOHM
FIXED IND 100NH 400MA 630 MOHM
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM
FACEPLATE 2 GANG GFCI OFF WHITE
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM