
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HF1008R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 910 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 270 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.05Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 305MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of HF1008R-911H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82NH 675MA 212 MOHM
FIXED IND 3.9NH 300MA 140 MOHM
FIXED IND 1.5UH 6.9A 20 MOHM SMD
FIXED IND 910NH 270MA 2.05 OHM
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 5V 30W