
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LBC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.25A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 155mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 252kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 12MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 | ||
| 3000 | ||
| 7500 | ||
| 10500 |
Current price of B82144F2183K000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2NH 550MA 160 MOHM
FIXED IND 150NH 400MA 560 MOHM
FIXED IND 150UH 130MA 6.1 OHM
FIXED IND 18UH 2.2A 155 MOHM TH
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
LED COB CX1510 3500K WHITE SMD
BOARD DEMO FOR DAC1617D1G0