
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQW2 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 150 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 560mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 920MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2015 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of LQW2BASR15G00L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 130MA 6.1 OHM
FIXED IND 2.2UH 970MA 140 MOHM
FIXED IND 56UH 135MA 5.5 OHM SMD
FIXED IND 150NH 400MA 560 MOHM
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
EV KIT FOR MAX5705 AND MAX5805 1