CDRH4D22NP-5R6NC
Description
FIXED IND 5.6UH 2.05A 62 MOHM
DataSheet
CDRH4D22NP-5R6NC PDF
Type Description
Series:CDRH4D22
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):2.05 A
Current - Saturation (Isat):1.05A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):62mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)