SP1812R-334J
Description
FIXED IND 330UH 136MA 10.9 OHM
DataSheet
SP1812R-334J PDF
Type Description
Series:SP1812R
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):136 mA
Current - Saturation (Isat):113mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):10.9Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1210R-181K
1210R-181K
FIXED IND 180NH 860MA 280 MOHM
VLS3010CX-1R0M-1
VLS3010CX-1R0M-1
FIXED INDUCTOR 1UH SMD
HCM1A4020V2-2R2-R
HCM1A4020V2-2R2-R
FIXED IND 2.2UH 4.6A 48 MOHM SMD
SP1812R-334J
SP1812R-334J
FIXED IND 330UH 136MA 10.9 OHM
BAG STATIC SHLD MTL IN 30"X 30"
GPT-3 1/2
GPT-3 1/2
3 1/2" WIDE, GREEN MASKING TAPE
9406R-22
9406R-22
FIXED IND 6.8UH 410MA 1.3 OHM TH