ASPI-0804T-221M-T
Description
FIXED IND 220UH 800MA 610 MOHM
DataSheet
ASPI-0804T-221M-T PDF
Type Description
Series:ASPI-0804T
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):610mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.205" (5.21mm)