LQG15WH2N6C02D
Description
FIXED IND 2.6NH 900MA 70 MOHM
DataSheet
LQG15WH2N6C02D PDF
Type Description
Series:LQG15
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:-
Inductance:2.6 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):900 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):70mOhm Max
Q @ Freq:23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:6.5GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)