L06032R2CGSTR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2NH 1A 80 MOHM SMD
DataSheet
L06032R2CGSTR PDF
Type Description
Series:Accu-L®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Thin Film
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:2.2 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):80mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:10GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:450 MHz
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.71mm)