IHD1EB821L
Description
FIXED IND 820UH 360MA 1.98 OHM
DataSheet
IHD1EB821L PDF
Type Description
Series:IHD
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:820 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):360 mA
Current - Saturation (Isat):260mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.98Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" Dia x 0.700" L (6.86mm x 17.78mm)