LB3218T470M
Description
FIXED IND 47UH 205MA 920 MOHM
DataSheet
LB3218T470M PDF
Type Description
Series:LB
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:-
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):205 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):920mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:12MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Package / Case:1207 (3218 Metric)
Supplier Device Package:1207 (3218 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)