MLF1005LR56KT000
Description
FIXED IND 560NH 45MA 470 MOHM
DataSheet
MLF1005LR56KT000 PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:560 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):45 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):470mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:170MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:10 MHz
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)