LBR2518T220KV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 175MA 440 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LBR2518T220KV PDF
Type Description
Series:LB, R Type
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:22 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):175 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):440mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:19MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1007 (2518 Metric)
Supplier Device Package:1007 (2518 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)