MHQ1005P3N5CTD25
Description
FIXED IND 3.5NH 900MA 90 MOHM
DataSheet
MHQ1005P3N5CTD25 PDF
Material - Core:Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:3.5 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):900 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):90mOhm Max
Q @ Freq:23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:5.8GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1006 Metric)
Supplier Device Package:1006 (0402)
Size / Dimension:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)