B82442T1392K000
Description
FIXED IND 3.9UH 2.17A 57 MOHM
DataSheet
B82442T1392K000 PDF
Type Description
Series:SIMID
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.9 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):2.17 A
Current - Saturation (Isat):4.8A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):57mOhm Max
Q @ Freq:15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:33MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)