FL3215T-680K
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 240MA 2.3 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
FL3215T-680K PDF
Type Description
Series:FLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):240 mA
Current - Saturation (Isat):180mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.3Ohm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:11MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.065" (1.65mm)