SLA36385A-150L
Description
150NH, 15%, 0.125MOHM, 58A MAX.
DataSheet
SLA36385A-150L PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 nH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):63 A
Current - Saturation (Isat):58A
Shielding:-
DC Resistance (DCR):0.125mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:500 kHz
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.354" L x 0.197" W (9.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)