SCRH4D14R-3R3
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 1.45A 120 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SCRH4D14R-3R3 PDF
Type Description
Series:SCRH4D14R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.45 A
Current - Saturation (Isat):900mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)