LQH2HPN4R7MJ0L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 700MA 396 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQH2HPN4R7MJ0L PDF
Type Description
Series:LQH2
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):396mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:10MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)