CIH03T2N7CNC
Description
FIXED IND 2.7NH 200MA 250 MOHM
DataSheet
CIH03T2N7CNC PDF
Type Description
Series:CIH03T
Material - Core:-
Inductance:2.7 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):250mOhm Max
Q @ Freq:5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:7.7GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)