PE-1008CQ220KTT
Description
FIXED IND 22NH 1.4A 70 MOHM SMD
DataSheet
PE-1008CQ220KTT PDF
Type Description
Series:1008CQ
Material - Core:Ceramic
Inductance:22 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.4 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):70mOhm Max
Q @ Freq:62 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant:2.05GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Size / Dimension:0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):0.090" (2.29mm)