L-14C11NJV4T
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
FIXED IND 11NH 300MA SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
L-14C11NJV4T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Multilayer
Material - Core:Ceramic
Inductance:11 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)