LHL06NB391K
Description
FIXED IND 390UH 110MA 3.9 OHM TH
DataSheet
LHL06NB391K PDF
Type Description
Series:LH, L Type
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:390 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):110 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.9Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:3.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.268" Dia (6.80mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)