TSL1112RA-151K1R1-PF
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150UH 1.1A 260 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
TSL1112RA-151K1R1-PF PDF
Type Description
Series:TSL
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:150 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):1.3A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):260mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:3.1MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.441" Dia (11.20mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)