SCRH4D18-8R2
Description
FIXED IND 8.2UH 1.1A 190 MOHM
DataSheet
SCRH4D18-8R2 PDF
Type Description
Series:SCRH4D18
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):680mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):190mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)