2200HT-1R2-H
Description
FIXED IND 1.2UH 23.8A 3 MOHM TH
DataSheet
2200HT-1R2-H PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Toroidal
Material - Core:Iron Powder
Inductance:1.2 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):23.8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Horizontal (Open)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.950" Dia (24.13mm)
Height - Seated (Max):0.550" (13.97mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC63CB-820
SC63CB-820
FIXED IND 82UH 910MA 436 MOHM