VLF3014AT-100MR59
Description
FIXED IND 10UH 590MA 460 MOHM
DataSheet
VLF3014AT-100MR59 PDF
Type Description
Series:VLF
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):590 mA
Current - Saturation (Isat):800mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):460mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)