SCR74B-221
Description
FIXED IND 220UH 780MA 1.18 OHM
DataSheet
SCR74B-221 PDF
Material - Core:-
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):780 mA
Current - Saturation (Isat):360mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.18Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.327" L x 0.295" W (8.30mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC10F-390
SC10F-390
FIXED IND 39UH 2.2A 120 MOHM SMD