ELL-5GM4R7N
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 1.1A 92 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ELL-5GM4R7N PDF
Type Description
Series:M
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):92mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)