
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CIH02T |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.9 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | 2 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.22mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CIH02T2N9SNC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3MH 240MA 3.9 OHM TH
FIXED IND 3.3NH 200MA 550 MOHM
FIXED IND 250UH 4.6A 83 MOHM TH
FIXED IND 2.9NH 200MA 800 MOHM
THERMOSTAT 110DEGC OPN DRN 6WSON
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD
DC DC CONVERTER 85V 75W