
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 12E |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.3 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.9Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.531" Dia (13.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.768" (19.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELC-12E332L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3NH 200MA 550 MOHM
FIXED IND 250UH 4.6A 83 MOHM TH
FIXED IND 560NH 450MA 550MOHM SM
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
FIXED IND 3.3MH 240MA 3.9 OHM TH
DC DC CONVERTER 24V 200W
CONN HEADER 55POS 2MM PRESS-FIT