
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 77F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 430 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 770mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 14MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 77F180K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 140MA 4.1 OHM TH
FIXED IND 1.5NH 500MA 70 MOHM
FIXED IND 22UH 850MA 300 MOHM
TVS DIODE 40V 64.5V DO214AB
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 12V
FIXED IND 18UH 430MA 770 MOHM TH