TSL0808RA-680K1R0-PF
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 68UH 1A 160 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
TSL0808RA-680K1R0-PF PDF
Type Description
Series:TSL
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):1A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):160mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:5.4MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):0.346" (8.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RL895-270K-RC
RL895-270K-RC
FIXED IND 27UH 1.6A 60 MOHM TH
FIXED IND 10UH 219MA 3.7 OHM TH
CDRH74-391MC
CDRH74-391MC
FIXED IND 390UH 290MA 2.85 OHM
TSL0808RA-680K1R0-PF
TSL0808RA-680K1R0-PF
FIXED IND 68UH 1A 160 MOHM TH
FN03
FN03
SENSOR PRESSURE
VE-2NK-IV-S
VE-2NK-IV-S
DC DC CONVERTER 40V 150W
VE-J2J-CX-F2
VE-J2J-CX-F2
DC DC CONVERTER 36V 75W