
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LMCI |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 3.7 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 230 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 400mOhm |
| Q @ Freq: | 13 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7.6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LMCI0201-3N7ST is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 1.7A 49 MOHM SMD
FIXED IND 15UH 1.5A 150 MOHM SMD
FIXED IND 220UH 950MA 700 MOHM
MEMS OSC XO24MHZ SMD
FIXED IND 3.7NH 230MA 400 MOHM
HOOK-UP STRND 6AWG BROWN 1000'
CONN RCPT 16POS 0.1 GOLD PCB