
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PCMC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 500 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 36 A |
| Current - Saturation (Isat): | 55A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PCMC135T-R50MF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 21A 10 MOHM TH
FIXED IND 1.6UH 8.5A 6.3 MOHM
FIXED IND 12NH 1A 90 MOHM SMD
FIXED IND 500NH 36A 1.5 MOHM SMD
IC MCU 32BIT 256KB MROM 144LQFP
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 144LQFP
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MTK