
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCRH64B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 580 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 580mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 560mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.256" L x 0.252" W (6.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCRH64B-560 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 2.7A 30 MOHM TH
FIXED IND 40NH 500MA SMD
FIXED IND 6.8UH 5.6A 25 MOHM SMD
RES 576 OHM 0.1% 1/10W 0603
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766
FIXED IND 56UH 580MA 560 MOHM
CONN PLUG FMALE 55POS GOLD CRIMP