
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC5022F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 11.5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 25mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.280" (7.11mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC5022F-6R8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 2.6A 60 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 300MA 2.8 OHM SMD
FIXED IND 150UH 540MA 1.35 OHM
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
FIXED IND 6.8UH 5.6A 25 MOHM SMD
XTAL OSC XO 9.8304MHZ CMOS TTL
D55342H 50PPM 1206 2.49K 0.1% R