
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM105 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 60mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.228" (5.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM105-100M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 300MA 2.8 OHM SMD
FIXED IND 150UH 540MA 1.35 OHM
FIXED IND 6.8UH 4A 16 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 2.6A 60 MOHM SMD
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
DIODE ZENER 62V 500MW SOD80
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 3.5MM