
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCRH127B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.95A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 160mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCRH127B-820 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 500MA 230 MOHM
FIXED IND 120UH 810MA 360 MOHM
FIXED IND 680NH 11A 9.4 MOHM SMD
OSC XO 100MHZ 3.3V HCMOS
FIXED IND 82UH 2A 160 MOHM SMD
MOSFET N-CH 30V 14A/40A 8DFN
CONN PLUG FMALE 61P GOLD SLD CUP