
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AISR-875 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 810 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 360mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.295" (7.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AISR-875-121L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 11A 9.4 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 565MA 250 MOHM
FIXED IND 10UH 3A 105 MOHM SMD
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ
FIXED IND 120UH 810MA 360 MOHM
PCB TERM 762MMPS HORIZ 14P 24A 7