
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCIHP0730 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 105mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 200 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCIHP0730-100M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 2.6A 24 MOHM TH
FIXED IND 15UH 650MA 390 MOHM
FIXED IND 10UH 3.9A 17 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 192.4560MHZ LVPECL
FIXED IND 10UH 3A 105 MOHM SMD
IC ADC 12BIT SAR 20SSOP
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM